🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪OKTOBERFEST – II EDYCJA🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪
 
Dnia 15 listopada 2022 roku (wtorek) zorganizowałam z moją klasą 3a w naszej szkole 🤩DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO🤩 połączony z OKTOBERFEST. To już II edycja tego festynu.
 
🖤❤💛Miejscem przedsięwzięcia był hol główny internatu.
Myślę, że udało nam się chociaż na krótką chwilę przenieść wszystkich do kraju naszego sąsiada i krajów niemieckojęzycznych oraz że wszyscy poczuli w tym dniu klimat pięknej Bawarii. Również jodłowanie pozwoliło nam przenieść się na samo południe Niemiec – dziękuję wszystkim, którzy to w internacie wytrzymali – zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest fanem tego rodzaju muzyki.
 
🖤❤💛Głównym celem festynu było włączenie się w akcję charytatywną i zbiórka pieniędzy na ❤Zosię Szcześniewską❤, która choruje na SMA. Uzbieraliśmy kwotę 1045,85 zł.
Podczas Oktoberfestu wręczone zostały również nagrody za udział w projekcie miejskim: „Mein deutsches Lieblingswort” – „Moje ulubione niemieckie słowo”.
Odwiedzili nas również uczniowie z innych szkół wraz z paniami: Iwoną Kusiorską oraz Kamą Frąckowską – Pilarską.
 
Na uczestników przedsięwzięcia czekała w tym dniu cała masa atrakcji:
🍬Wata cukrowa w kolorze flagi niemieckiej oraz w kolorach Bawarii;
🥨Degustacja specjałów niemieckiej kuchni: Kartoffelsalat – sałatka ziemniaczana, świeżutkie, gorące precle oraz bułki bawarskie, wypiekane specjalnie dla nas przez sklep Lidl, śniadanie po niemiecku: bagietka z syropem z buraków cukrowych, miodem, konfiturą i czekoladą;
🧸Słodycze: Gummibärchen żelki - Haribo, Milka Schokolade, jadalne opłatkowe banknoty i czekoladowe monety Euro;
🎤Karaoke po niemiecku: Uczniowie mogli się zmierzyć z takimi utworami jak: „Felicita”, „Du bist der Wahnsinn” – „Jesteś szalona”, „Schnappi”, „Keine Grenzen”, „Biene Maya” – „Pszczółka Maja” i wiele innych utworów.
❗❓Quizy, konkursy, zagadki z nagrodami, m. in. umiejętne odczytanie najdłuższych niemieckich wyrazów, np. zawierających 140 liter; konkurs na poprawne odczytanie tzw. „łamaczy językowych”, konkurs w układanie puzzli na czas;
📷Fotobudki – każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w klimacie Oktoberfest pozując w fotobudce z napisem: „Welcome to Oktoberfest” lub w ramie z napisem: „Ich liebe Deutsch” używając różnych akcesoriów na patyczkach jako element garderoby;
 
🖤❤💛Chcieliśmy, aby uczniowie naszej szkoły przekonali się na własnej skórze, że język niemiecki to nie tylko gramatyka i słownictwo, ale również, a może przede wszystkim piękne elementy kulturoznawcze i realioznawcze, których poznanie mało na celu poszerzenie horyzontów oraz rozbudzenie ciekawości krajem naszego najbliższego sąsiada:):):)
 
🌹W tym miejscu chciałabym z całego serca podziękować osobom, firmom, sponsorom, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć:
 
🌹Dziękuję Dyrekcji naszej szkoły za przychylność w realizacji wszystkich moich pomysłów i inicjatyw.
 
🌹Dziękuję Radzie Rodziców naszej szkoły, PSNJN – Polskiemu Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Niemieckiego z odziałem w Pile, Państwu Magdalenie i Mariuszowi Waśko, Państwu Annie i Zbigniewowi Gogulskim, Pani Izabeli Odzeniak, firmie HZN GROUP, Szkole Języków Obcych HAPPY KIDS, Państwu Beacie i Ingolfowi Schöne ze Schwerina, Pani Jolancie Gondek (mojej mamie) za sponsoring imprezy – bez Was – KOCHANI – nic nie miałoby sensu!!!
 
🌹Dziękuję sklepowi LIDL i przemiłej pani, która na moją prośbę podczas swojej nocnej zmiany upiekła dla nas pyszne, cieplutkie precle oraz bułki bawarskie, które rozeszły się w ekspresowym tempie.
 
🌹Dziękuję Telewizji ASTA za obecność podczas Oktoberfestu, za przybycie do naszej szkoły i nakręcenie ciekawego reportażu promującego naszą szkołę oraz nasz ciekawy projekt kulturoznawczy.
 
🌹Dziękuję Pani Kindze Jasińskiej, która specjalnie dla nas przyjechała z Wągrowca i kręciła dla uczniów watę cukrową w kolorze flagi niemieckiej oraz w kolorach Bawarii.
 
🌹Dziękuję Paniom: Iwonie Kusiorskiej oraz Kamie Frąckowskiej – Pilarskiej za to, że przyjęły nasze zaproszenie i przyszły wraz ze swoimi uczniami do naszej szkoły na Oktoberfest.
 
🌹Dziękuję WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM, którzy delegowali moich uczniów ze swoich lekcji i przymknęli nieco oko na nieobecności, aby uczniowie ci mogli wszystko ze mną udekorować, rozstawić i przygotować.
 
🌹Dziękuję NAUCZYCIELOM, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, skosztowali potraw kuchni niemieckiej i którzy dali się wciągnąć w klimat i wesoły nastrój Bawarii.
 
🌹Dziękuję Pani Magdalenie Towalewskiej oraz uczniom z jej klasy za włączenie się w organizację tego festynu i wsparcie nas pysznym ciastem – szarlotką.
 
🌹Dziękuję również, a może przede wszystkim wspaniałym uczennicom z mojej klasy - 3A za zaangażowanie, trud przygotowań, wielką pomoc, dobre słowo i wiarę w to, że RAZEM można WSZYSTKO. Jesteście THE BEST!!!
 
🌹Dziękuję w szczególności: Anicie Frątczak, Emilii Ślipko, Małgorzacie Wasiak, Zuzannie Badurze, Katarzynie Jagle oraz uczniom, którzy w jakikolwiek inny sposób włączyli się w proces organizacyjny.
 
👋Do zobaczenia za rok na III edycji Oktoberfest!!! Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
 
Aleksandra Gondek-Sujka wraz z klasą 3a
 
......
#niemieckiwNafcie
#iloveNafta
#❤Nafta