Uczniowie z wizytą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Pile

🎄🎅Święta Bożego Narodzenia to czas zadumy i refleksji, doceniania więzi rodzinnych. Okres ten w swej istocie wzbudza w nas pozytywne emocje, które mogą posłużyć jako asumpt do pomocy innym, nie tylko w formie tradycyjnej rozumianej przez pryzmat obdarowania bliskiej osoby upominkiem świątecznym. Dlatego 14 grudnia młodzież z Internatu ZS im. Stanisława Staszica w Pile pod opieką wychowawcy Mateusza Kocińskiego udała się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile.

💖💝Czas spędzony z podopiecznymi ośrodka oraz rozmowa z wychowawcą Panem 👨‍🏫Andrzejem Zielińskim uzmysłowiła im działalność placówki, potrzeby podopiecznych. W sposób praktyczny doświadczyli, że samo przyjście, krótka rozmowa czy pomoc w odrobieniu lekcji może przynieść uśmiech drugiemu człowiekowi, bo jak powiedział William Arthur Ward Mądrość polega na tym, aby starać się pomagać innym, nawet jeśli oznacza to poświęcenie czasu i energii.

Organizacja spotkania: Ewa Białkowska, Mateusz Kociński /wychowawcy w internacie/
......